Instalacja fotowoltaiczna dostosowana do potrzeb Twojego gospodarstwa domowego

Dla domuFotowoltaika, czy to się opłaca?


Fotowoltaika to przyszłość obecnej energetyki, która gwarantuje Ci przede wszystkim oszczędność. W dalszej części artykułu dowiemy się, jak obliczyć czas zwrotu inwestycji. Czyli po jakim czasie zapomnimy na dobre o rachunkach za prąd. Inwestycja ta stanowi dla nas stabilne korzyści ekonomiczne jak i ekologiczne.

Fotowoltaika jako źródło energii naszego domu jest nie tylko niezwykle wydajna energetycznie ale jest też zbawieniem dla naszego środowiska. Oparta na działaniu promieni słonecznych (fotonów) nie wywołuje żadnych szkód dla naszego środowiska w postaci spalin czy odpadów.

Istotną zaletą, szczególnie dla ekologicznych freaków jest to, że panele fotowoltaiczne nie emitują żadnych zanieczyszczeń, co więcej mogą być poddawane recyklingowi, a co za tym idzie, dbamy o nasze środowisko i zmniejszamy emisję dwutlenku węgla.


Jest to ciche przedsięwzięcie, które po montażu nie wymaga od nas żadnej ingerencji, zupełnie jak instalacja elektryczna w domu. Zakładamy raz i zapominamy o tym na zawsze.

Kiedy przyjrzymy się finansowemu aspektowi naszej mikroinstalacji fotowoltaicznej zauważymy, że stajemy się niezależnym, samowystarczalnym gospodarstwem domowym pod względem energetycznym. Z tym, że z tą niezależnością energetyczną nie ma co przesadzać bo jak wiemy instalacja fotowoltaiczna nie zadziała bez napięcia z sieci. Wynika to z tego, iż zakład energetyczny nie mógłby prowadzić prac na liniach energetycznych gdyby nie wyłączył naszej instalacji poprzez odcięcie prądu.

Dodatkowym finansowym atutem jest to, że jako posiadacz instalacji fotowoltaicznej możesz skorzystać z ulgi podatkowej. Jeśli natomiast chodzi o nadmiar produkowanej energii może zostać ona odebrana przez sieć lub nawet sprzedana (w przypadku firm). Nadmiar wyprodukowanej energii jest magazynowany przez zakład energetyczny i oddawany prosumentowi okrojony o 20% produkcji.

 

Oblicz


Moc instalacji która w pełni pokryje zapotrzebowanie Twojego Domu

Przeciągnij suwak aby ustawić miesięczną cenę za prąd

Miesięczny koszt opłat za prąd: plnSugerowana moc instalacji: kW

 

Mój Prąd


Ważna informacja


Ważną informacją jest możliwość uzyskania wsparcia finansowego w formie dotacji „Mój Prąd” na zakup i montaż fotowoltaiki w domu, co przyśpiesza zwrot naszej inwestycji.

Ilość zalet zdecydowanie zachęca do podjęcia decyzji o rozpoczęciu przygody z fotowoltaiką, nic więc dziwnego, że co roku przybywa jej zwolenników. Wysokiej jakości sprzęt jaki oferuje Solar Masters to szybki zwrot inwestycji i oszczędności na przestrzeni wielu lat. Staramy się w naszej pracy słuchać klienta i spełniać jego oczekiwania pod względem estetycznym i technologicznym. Dbamy o to aby klienci nigdy nie płacili rachunków za prąd.

 

Dobierzemy instalację dostosowaną do Twoich potrzeb


*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

Otrzymasz informację zwrotną w 24 godziny.


 

Ceny instalacji fotowoltaicznych Rzeszów


Ceny instalacji mieszczą się w przedziale od 4200 do 5200 zł za kW w zależności od zastosowanych komponentów oraz pokrycia dachowego. Przyjmując cenę 4500 zł za 1kW, istalacja 4,6 kW będzie nas kosztowała 20 700 zł.

Od tej kwoty należy odjąć dotację „Mój prąd” oraz odliczenie od podatku dochodowego. Dotacja 5000 zł oraz 18 % od kwoty 15 700, czyli 2826 zł. W tym momencie realny koszt instalacji po ulgach wynosi 12 874 zł

Pan Kowalski płaci za prąd rocznie 2400 zł, zakładając instalację fotowoltaiczną o mocy 4,6 kW po 6 latach będzie mógł cieszyć się darmowym prądem do końca życia.

Reasumując fotowoltaika to duży koszt, jednak kiedy przyjrzymy się sprawie z bliska naprawdę warto ponieść ten koszt aby do końca życia nie martwić się rachunkiem za prąd.

Skorzystaj z naszego kalkulatora aby obliczyć swój zwrot. Kalkulator przelicza zapotrzebowanie, dla instalacji skierowanych w stronę południową.